27. Children of Fate

23. ledna 2016 v 18:40 | Khaleesi |  Children of Fate


"Wow, kolik tu bydlí holek?" rozhlédne se Ashley a odloží si kabelku. Spíš ji hodí tam, kde je volné místo. Tohle na ní mám rád, ten její pohodlný a trochu drzý přístup ke všemu.
"Ani jedna?"
"Adam vyhazuje miliony za uklízečky?" nakrčí obočí.
"Ten milion dá tobě a půjdeš uklízet," popíchnu ji. Praští mě do ramene a na svých vysokých podpatcích přejde do kuchyně. Nenápadně se pousměju a následuju ji.
"Tak jo, kde má Adam kafé a proč jsem vlastně tady?" začne prohlížet skříňky. Prstem ukážu na jednu z nich. Poděkuje a začne si dělat kávu.
"Ušetřila jsi mi práci, Trashley."
"No jo, než by ses dokopal k tomu tvojí vzácné návštěvě udělat slavností pohoštění… ale to pořád není odpověď na moji otázku," podívá se na mě tmavě zvýrazněnýma očima, než zase sklouzne pohledem k nápoji.
"Potřeboval bych si s tebou promluvit, víš, já a Adam-" ke konci věty si povzdechnu a trochu naprázdno rozpřáhnu ruce. Ashley soucitně přikývne a doplní mou větu: "Máte to složité?"
"Asi takhle," podám jí mobil s otevřenou SMS. Přečte si ji, vrátí mi mobil a skoro mě propálí pohledem. Nechápavě pozvednu obočí.

"No, tak teď mi něco vysvětli. Když tě miluje, kde je problém?" upije ze své kávy a vrátí šálek zpátky na linku.
"V tom že, no…" zamyslím se, jak nejlépe bych mohl svou situaci vystihnout, "takhle, teda, vím, že mě miluje, ale po zkušenostech s ním se trochu bojím, že jakmile mu začnu věřit, zneužije toho."
"Jsi paranoidní," zakroutí hlavou Ashley, "myslím, že to, jak se choval předtím, se s ním nemůže táhnout navždy."
"Paranoidní? Kdybys ho slyšela mluvit pár týdnů dozadu, určitě by ti došlo, že zas tak moc paranoidní nejsem."
"Podívej, teď s Adamem nejsme moc v kontaktu, občas si zavoláme, nebo tak, doteď jsem jezdila na tour já, teď pojede zase on s Queen, takže jsme spolu skoro nemluvili. Stejně si myslím, že jakkoliv se k tobě choval, ať už teď, nebo kdysi dávno, prostě se změní," usměje se na mě. Založím si ruce na hrudi a poslouchám dál. Tentokrát se na mě nechápavě podívá ona.
"Co chceš ještě slyšet?"
"Já- nevím," přiznám, "kdyby mě prostě někdo ujistil, že mu můžu věřit a všechno bude v pořádku…"
"Zlato, tohle musí udělat on," chytí mě za ramena a podívá se mi do očí, "vztahy jsou založené na důvěře."
"Ale-" pokusím se něco namítnout, ale Ashley mě zastaví.
"Nepřerušuj mě. Vztahy jsou založené na důvěře. A taky na pár lžích," protočí očima, "ale hlavně na důvěře. Jestli mu nevěříš a on to neví, řekni mu to. Šetrně mu naznač, že by měl udělat něco proto, aby si tě získal."
"Jestli jsi to takhle dělala ty, pak se nedivím, že jsi rozvedená," zamumlám si pro sebe.
"Oh, drž hubu. Ron prostě nevěděl, o jakou úžasnou ženu přišel, když si začal s tou lacinou flundrou," nespokojeně mlaskne, "každopádně proto byste vy dva měli pracovat na tom, aby se vám nikdy nestalo to, co mně."
Oběma rukama si promnu spánky a Ashley se šálkem kávy v ruce přejde k pohovce. Sedne si na ni a poklepe na místo vedle sebe. Posadím se vedle.
"Něco jsem ti ještě neřekl," promluvím předtím, než stihne cokoliv říct.
"Poslouchám, TBone."
"Dal jsem to dohromady s jedním Španělem, kterého jsem potkal tady v klubu. Dělal jsem to proto, aby Adam žárlil. Jmenoval se Daniel a.."

*Adam
"Adame, posloucháš?" zeptá se mě Brian. Přistihnu se, jak zamyšleně hledím do zdi. Hned po jeho slovech se zase proberu.
"Samozřejmě, jo, je to skvělý nápad," předstírám, že vím, co se děje. Dostane se mi dvou zamračených pohledů od Briana a Rogera.
"Právě jsme mluvili o tom, že bychom si taky pořídili na tour něco novodobějšího. Víš, ty chodíš v těch kožených kalhotách, třpytivých topech a pak máš tu věc s obrovskými třásněmi… prostě, sladit se s tebou."
"Ehm, no," snažím se zapojit do konverzace a zároveň jim vhodnou cestou říct, že jejich nápad je katastrofa. Přece jen, oni jsou Queen, ne já. Musím je respektovat.
Jak se mám sakra soustředit, když mám plnou hlavu Tommyho?
"Pří vší úctě, myslím, že byste oba měli zůstat u společenských tepláků, přece jen, v kůži je horko a-"
"Zdáš se mi úplně mimo… jsi úplně mimo, Adame," zkonstatuje Rufus, který právě přišel… z jakéhokoliv místa, kde doteď byl.
"Pardon, omlouvám se, jenom mám teď trochu osobní problémy, ale to nevadí, pokračujme," pousměju se nejistě.
"No, vzhledem k tomu, že jsme tu už hodinu a půl a vyřešili jsme všechny věci, co byli na nás, mezi tím, co tys zasněně obdivoval ty háčky od obrazu na zdi, mohli bychom tuhle schůzku ukončit. Uvidíme se zase za čtyři měsíce, pokud nebude už s ničím žádný problém," usměje se Roger a potřese si se mnou rukou jako první. Po něm zbytek týmu.

Po chvíli v místnosti zůstanu jenom já a Rufus, který vypadá, že mi dá buďto přednášku o čemkoliv, nebo mi vynadá.
"Děje se něco?" položí mi otázku po chvíli ticha.
Zakroutím hlavou: "Ne, ne. Taková drobnost."
"Vzhledem k tomu, že jsem ti věkově nejblíž z lidí, které máš momentálně okolo sebe - a to jako, že tam máš jen mě - by ses mi mohl svěřit. Vždycky jsi byl do plánování tour tak zapálený a najednou… nic. Chápu, zařizuješ svoje vlastní tour a teď máš odjet s námi, asi toho je dost, ale stejně."
"Tohle není problém," znovu se pousměju, "nepochopil bys to."
"Jednou na večírku, po koncertě, ses opil. Přísahám, že delší proslov o chlapovi jsem neslyšel. Kromě toho, že ses pak choval opravdu divně, málem jsi vyhodil dveře a chtěl si obvolat všechny své ex-partnery, taky jsi mi říkal o tomhle Tommym," obeznámí mě, "vím, že to není moje věc, ale sleduju tě na Twitteru. Tam jsem se dozvěděl, že jste s tvým manažerem nějak vyměnili kompletně celou skupinu lidí, co s tebou mají hrát."
"Nepřipomínej mi ten večírek," napomenu ho a při té matné vzpomínce se nenápadně usměju, "a co se týče mých lidí… preferoval bych neřešit to."
"Já se v tom nechci rýpat a vlastně ani nevím, jak to mezi váma chlapama všechno chodí, nestarám se o to, jsem rád, že mám holku. Jen jsem ti chtěl říct, že je patrné, že se jedná o něj. A jestli ne, tak cokoliv to je, vyřeš to co nejdřív. Brzo tě budeme potřebovat v plné formě a na místě, brácho," poplácá mě po zádech, než odejde.
Podepřu si rukou hlavu a chvíli ještě sedím, než se taky vydám domů. Nebo spíš, oklikou do restaurace na pozdní oběd.

***
Vejdu do restaurace, zamaskovaný tak, aby mě nepoznal nikdo, kdo by se mohl zdát jako novinář. Nejsem ve své foto-náladě, ani rozhovor-náladě. I slavní si zaslouží trochu svého soukromí, nemám pravdu? Navíc, potřebuju přemýšlet. Vlastně, nepotřebuju, Tommy by měl. Co ode mě vlastně chce? Myslím, pokud chce velké romantické gesto, mohl bych mu něco zazpívat. Já vlastně zpívám pořád, to už mu ani nemůže připadat romantické. No tak, já nejsem zrovna přes tohle, já jsem spíš… na tu fyzickou stránku věci…

"Pan Lambert," uslyším své jméno a pootočím se za zdrojem hlasu. Pak si vzpomenu, že jsem tu inkognito, takže zase skloním hlavu a upřu pohled do jídelního lístku. Stačí předstírat náhodného člověka, nikdo mě nepozná.
"Tentokrát ti to nevyšlo, brouku," promluví ke mně znovu. Slyším odsunutí židle, sedá si k mému stolu. Zvednu pohled.
"Po dlouhé době tě zase vidím."

____

JE TU VŮBEC JEŠTĚ JEDINEC, KTERÝ TOHLE ČTE? (Hodně v to doufám)
Po hodně hodně hodně dlouhé době tu máme další ChoF *tleskám*:d
Děkuji těm, co tu zůstali, aby se dozvěděli, jak TENHLE ZÁHADNÝ PŘÍBĚH tohle všechno skončí.
thx bye.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 23. ledna 2016 v 20:21 | Reagovat

Mně se líbí i když mě Adam deptá chci vědět konec. :-D  :D

2 Ellie Ellie | 24. ledna 2016 v 12:05 | Reagovat

Pořád ještě čtu a na konec jsem zvědavá :-)

3 lenočka lenočka | 24. ledna 2016 v 18:14 | Reagovat

Po dlhšom čase som opäť zapla tento blog,a čo nevidím? Nová Chof...No normalne som,že umrela :-D A určite to chcem dočítať až do poslednej časti.

4 DwntwnB3y DwntwnB3y | 24. ledna 2016 v 21:40 | Reagovat

Díky bohu za to žes mě (nás všechny,co čtou CHoF) vyslyšela. Chci vědět jak to dopadne. Doufám že ten člověk v restauraci nebude Mrazík (a zas to všechno neposere). Please tell me that it's not him.

5 Khaleesi Khaleesi | Web | 25. ledna 2016 v 15:15 | Reagovat

[1]:[2]:[3]:[4]: Děkuju vám všem, co jste ještě tu, opravdu jsem ráda, že vás to baví.
:-)):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama