Something about... (Pozastaveno)

10. ledna 2015 v 11:21 | Khaleesi |  Short Stories | Adommy
Something about..babe, you and i"Dámy a pánové, na baskytaře, pretty kitty," řekl zpěvák a drobnější blonďáček se na něj s úsměvem podíval. "Polib mě" pošeptal Tommy a jemně vyššího muže kousnul do krku. Adam okamžitě reagoval a za doprovodu tleskajícího a ječícího publika políbil svého baskytaristu. Tommy okamžitě začal válku jazyků a zpěvák měl co dělat, aby blonďáka nesnědl. Po chvíli se odtrhl, aby to nevypadalo nápadně. Blonďák trochu posmutněl, chtěl víc. Adam se na něj usmál a zařval "Tommy Joe Ratliff!"
Načež Tommy začal hrát. Po chvíli se vracel na svoje místo a ucítil něco na svém zadku. Byla to Adamova ruka, která ho plácla. Skousnul si ret a pokračoval na místo, odkud měl výhled na publikum a na Adamův zadek. Pak už jen sledoval, jak Adam uvádí ostatní lidi z bandy a tanečníky. Po dohrání písničky se konečně šel spolu s ostatními uklonit. "Miluju vás, Helsinky!" zakřičel Adam a tím si vysloužil obrovský potlesk. A pár podprsenek na pódiu, samozřejmě. Pak odložil mikrofon a všichni spěchali do zákulisí. "Připravte se na party!" zařvala Ashley a začala se převlékat. Všichni, kromě Adama a Tommyho se na ni podívali a hned na to propukli ve smích. "Hele, nedívejte se na mě tak!" řekla se smíchem a dala si pohodlnější tričko. "Adame?" zeptal se Tommy muže stojícího vedle sebe. "Ano?" pousmál se Adam. "Chtěl bych ti něco.." otočil se k němu nervózně blonďák. Celou dobu, celé turné mu chtěl říct, co k němu cítí, ale nějak se k tomu nedokopal. Bál se Adamovy reakce. "Chtěl bych ti něco, říct, víš, já," začal Tommy, ale byl přerušen Ashley, která je oba přiběhla obejmout. "Byli jste skvělí, kluci. A T-Bone, snad ti nebude vadit, když ti na chvíli vezmu Adama," mrkla na něj Ash a odvedla si Adama někam dál. Blonďák si povzdechl a opřel se o stůl. Konečně měl odvahu mu to říct a zase se to pokazilo. Stejně jako minule, když se na koncertu drželi za ruce. Po koncertě se odhodlal, jenže mu to zase někdo překazil. Prohrábl si vlasy, pak se převlékl a odešel k autům, která už čekala, aby je mohla odvézt do klubu.
Mezi tím se už vyšší muž už dobavil se všemi, co si s ním chtěli promluvit, včetně Ashley, která přerušila jeho rozhovor s blonďákem. Nastoupil do jednoho z aut, ve kterém už seděli Tommy, Monte a Brian. "Tak, jsem tu, můžeme jet" zeptal se a pohodlně se usadil na sedadlo vedle blonďáka. Když se dostali do klubu, bylo okolo jedenácti hodin večer.
Hned, jak všichni prošli dveřmi, za doprovodu novinářů, kteří do klubu nemohli, se rozutekli a skoro celý večer se neviděli.
"Ahoj," oslovil Adama trochu opilý muž s finským přízvukem. "Ehm.. Ahoj, a ty jsi?" odpověděl nervózně Adam. "Sauli," trochu se mu motal jazyk "Sauli Koskinen" Novinář asi nebudeš- řekl si pro sebe a pousmál se. "Potřebuješ něco?" "Ne, jen tě tady sleduju, od chvíle, co jsi přišel," škytnul Sauli a jednou rukou se opřel kulečníkový stůl. "To není dlouho" Adam se podíval na hodinky a zjistil, že tu takhle stojí už asi čtvrt hodiny. Rozhlédl se kolem sebe, hledal totiž jeho basáka Tommyho. Stoupnul si na špičky, aby lépe viděl, i když při jeho výšce to většinou nebylo potřeba. Bylo divné, že Tommyho blonďatá hlava není nikde vidět, většinou jde totiž poznat na sto honů. "Hledáš někoho?" řekl opilý fin a přisunul se blíž k Adamovi. "Ehm, ne" pousmál se a trochu uhnul. Ze Sauliho to táhlo jako z hospody. Ostatně, to se dalo čekat, když je v klubu už pěknou chvíli. "Ty toho moc nenamluvíš, co? Zvu tě na drink, to se ti pak rozváže jazyk," mrknul Sauli a táhl si Adama za ruku k baru. Objednal dvě whiskey. Adam to do sebe kopnul, jako by nic a pak objednal další. Jeho finský přítel se jen tiše zasmál.
Tommy mezi tím seděl na pohovce v rohu klubu. Nikdo ho neviděl, protože koutku byla tma. Sem tam se sice nachomýtl nějaký pár, co se začal ocucávat hned vedle něj, jenže většina skončila v kabince na záchodech. Už půl hodiny přemýšlel. Všechny jeho myšlenky patřily Adamovi. Co když mu city neopětuje, co když ho odmítne. Nebo co, když ho dokonce vyhodí z bandu? Ale stálo to za risk, Tommy Adama přece miloval. Z myšlenek ho vytrhla Ashley, která ho přišla politovat. "Notak, TBone, neseď tu tak sám, pojď se bavit!" objala ho kolem ramen s drinkem v ruce. "Sex on the beach?" poznamenal blonďák. "Jo," souhlasila. "Já.. tu na někoho čekám, Ashley, jdi se bavit, pak přijdu." Ash to vzdala a šla si objednat další drink. Tak jo, jdeme na to, tohle zvládneš. Povzbuzoval sám sebe, dodával si sebevědomí. Zvedl se z pohovky a prošel pár vlnících se, zpocených tanečníků, kteří se snažili vypadat sexy při tom, co se lepili na toho druhého. "Adame?!" zakřičel drobnější blondýn a prodíral se davem. Prodral se až k baru, kde uviděl smějícího se zpěváka, co si opírá hlavu o bar. Naproti němu seděl muž, o něco menší než Adam. Zamilovaně se na sebe dívali, sem tam se letmo dotkli. Tomuhle všemu Tommy přihlížel. Ještě, že si ho ani jeden z nich nevšiml, vypadal by v jejich očích jako šmírák. Blonďák zatnul ruku v pěst a kousnul se do rtu. Viděl, jak jejich doteky přerostly v něco víc. V polibek.
*
Ne, tohle není pravda. Tak dlouho mu to chci říct a on mi ani nedá šanci.
Blonďák stál před klubem, skoro neviděl na cestu, protože výhled mu zakrývaly slzy a rozmazávající se make-up. Setřel si roztékající se řasenku a ucítil stisk něčí ruky na svojí paži. "Tommy," uslyšel povědomý hlas. Instinktivně se ze stisku vytrhl a přešel o pár kroků dál. "Proč jsi utekl?" oslovil ho hlas znovu. Neodpovídal. Neodpovídal a nehodlal odpovědět. Proč by s ním taky měl mluvit, je to zrádce. Mohl sis všimnout, že já to cítím jinak, Adame.. nemluv na mě, nechci tě poslouchat. Chceš odpovědi, já ti je nehodlám poskytovat.
"Proč jsi nás sledoval, blonďáku?" ozval se další hlas. Ode dveří zadního východu z klubu. "Sauli, vrať se dovnitř, tohle je naše věc," ohradil se Adam. "Chci si ho poslechnout, šmíráka," obeznámil ho s úšklebkem Sauli. "Prosím." "Nejdu, chci vědět, proč tě sledoval" "Třeba mi jenom něco chtěl, jdi!" vyšší muž trochu zvýšil hlas. "Takže není důvod, proč bych to nemohl vědět taky, když to není nic důležitého," poznamenal fin. Adam jen otevřel pusu, ale pak to, co chtěl říct, hned zamítl.
Tommy se mezi tím stihl vzdálit. Když už neslyšel rozhovor dvou mužů a slyšel za sebou kroky, ještě víc zrychlil. Každou chvíli se otáčel, aby zkontroloval, jestli ho brunet nedohání. "Tommy, stůj!" zařval Adam, načež blonďák zrychlil natolik, že nevnímal, co je okolo něj. Do jeho očí se zase začaly vlévat slzy. Vedle nich je silnice, jezdí tu auta, kdokoli by je mohl vidět a oni tu pobíhají jako šílenci. Výborně.
Tak jo, musím.. přes silnici, to je ono. V ten moment se drobnější muž pustil do silnice, mezi rychle jezdící auta. Slzy mu roztíraly i oční linky a on v té tmě skoro neviděl před sebe. Najednou ucítil prudkou bolest. Začal se mu mlžit zrak a skácel se k zemi. Poslední, co viděl, byla světla aut a vyděšeného Adam, sklánějícího se nad ním.
*
Ubíhaly sekundy, minuty, dokonce i hodiny od začátku operace. Tmavovlasý muž jen seděl v nemocniční, divně zapáchající chodbě a čekal. Čekal, až se sálu vyjde doktor a oznámí mu, že je Tommy v naprostém pořádku. "Pan Lambert?" ozval se ženský hlas a Adam složil ruce ze svojí tváře. "Je něco s To.. panem Ratliffem?" vyhrkl a postavil se ze židle. "Bude v pořádku, je mimo ohrožení života," pousmála se zdravotní sestra. "Děkuju, můžu ho vidět?" zeptal se s nadšením v očích vyšší muž. "Nejdříve zítra, dneska si poleží na JIP, kam za ním nikdo nesmí. Zítra ho přesuneme na běžný pokoj," obeznámila Adama a on se sesunul zpátky na židli. "Opravdu mě to mrzí, přijďte si zítra"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 3. dubna 2015 v 20:47 | Reagovat

Doufám že se z toho Tommy dostané. ???

2 momo momo | 5. května 2015 v 22:58 | Reagovat

Ou :< snad se mu Tommy vyzna co nejdriv :< jinak hezky napsana povidka, jen skoda, ze je pozastavena :<

3 Katka Katka | E-mail | 3. července 2015 v 17:41 | Reagovat

Jé škoda že je tehle povídka pozastavená. Moc pěkný díl :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama